За фактом розкопок у Пшеничниках буде відкрито кримінальну справу

19.06.2011 - 20:23

З пропозицією про порушення кримінальної справи за результатами розкопок на місці масових захоронень жертв НКВС біля села Пшеничники Тисменицького району до правоохоронних органів звернувся голова Івано-Франківської обласної держадміністрації Михайло Вишиванюк.

За його словами, «ніхто нічого сховати не планує», все буде зроблено згідно з кримінально-процесуальним правом. Як повідомив обласному радіо керівник центру зв’язків з громадськістю УМВС в області Василь Гультайчук, в Тисменицькому райвідділі міліції створена слідчо-оперативна група, яка виїжджала на місце розкопок, опитувала членів історико-просвітницького товариства «Меморіал» імені Василя Стуса та місцевих мешканців, перевіряють дані щодо періоду і обставин масових поховань. Проводяться медико-криміналістичні дослідження і експертиза. Після цього вирішуватиметься, чи буде порушена кримінальна справа.

Певні занепокоєння це викликає у членів "Меморіалу": чи не звинуватять їх у недозволеному проведенні розкопок або чи не підмінять останки. За словами члена "Меморіалу" Богдана Боровича, уже знайдено майже півтисячі останків. Однак поховання не є в одному місці, тому згодилася б спеціальна техніка.

 

Джерело: «Паралелі»

Підтримайте сайт - поділіться новиною в соціальній мережі!