Відбувся семінар шкільних бібліотекарів

Відбувся семінар шкільних бібліотекарів
08.05.2014 - 02:38

6 травня на базі Підпечерівської ЗОШ І-ІІІ ступенів відбувся районний семінар-практикум шкільних бібліотекарів на тему «Упровадження інноваційних форм роботи у діяльність шкільної бібліотеки» за участю шкільних бібліотекарів із 33 навчальних закладів району та методиста районного методичного кабінету районної державної адміністрації Тетяни Бунь.

Основну увагу роботи учасників семінару було зосереджено на проблемах комплектування фондів, використання ІКТ, мережі Інтернет у роботі бібліотеки. Розв’язувалось головне завдання бібліотеки – зацікавити, здивувати читача, розбудити фантазію, викликати бажання звертатися до книги, інтелектуального спілкування, самоосвіти, розвивати пізнавальні інтереси учнів, виховувати особистість, гармонійно розвинену, високоерудовану, висококультурну.

Зі словами привітання до учасників семінару звернулась директор школи М.Шишко. Вона розповіла про роль книги і бібліотеки в навчально- виховному процесі, тісну співпрацю шкільного бібліотекаря з учителями та вихователями.

Завідувач шкільної бібліотеки Оксана Яковин провела бібліотечний урок із віртуальною екскурсією, на якому ознайомила учасників семінару з системою роботи шкільного бібліотекаря з учителями-предметниками та учнями.

семінар 002

У своїй роботі вона використовує як традиційні, так і новітні форми діяльності: книжкові виставки, огляди методичних новинок, тематичні полички, дні інформації, оформляє рекомендаційні списки, готує цікаві презентації, фотовітражі, екскурсії. Бібліотекар бере участь у проведенні заходів, які проходять у навчальному закладі: предметних тижнях, загальношкільних лінійках, концертах, творчих звітах.

Учасники семінару побували на екскурсії у народознавчій світлиці, де зібрані  матеріали про історію села Підпечери: старовинні речі, предмети побуту та одягу.

Надзвичайно зворушив гостей семінару тематичний діалог поколінь «Життя надвоє: з тобою і без тебе» , підготовлений учнями школи під керівництвом завідувача шкільної бібліотеки О. Яковин, заступника з навчально-виховної роботи О. Фодчук, заступника з виховної роботи М. Хоменець та практичного психолога Н. Лисак. Матеріали для сценарію заходу взяті із прозових та поетичних збірок вихідців із нашої області, які сьогодні перебувають за кордоном.

Методист РМК звернула увагу учасників семінару на необхідність застосування в бібліотечній роботі інформаційно-комунікативних технологій, що сприятимуть  не тільки оновленню форм і методів роботи, а й створюватимуть новий позитивний образ шкільної бібліотеки, подякувала всьому колективу школи за вдало і плідно проведений семінар.

Підтримайте сайт - поділіться новиною в соціальній мережі!