У навчальних закладах району проходив Тиждень знань з основ безпеки життєдіяльності

У навчальних закладах району проходив Тиждень знань з основ безпеки життєдіяльності
15.04.2014 - 22:36

Із 07 по 11 квітня у навчальних закладах району проходив Тиждень знань з основ безпеки життєдіяльності. У рамках його проведення організовано цілий комплекс заходів як для наймолодших, так і для старшокласників, а також їх батьків.

Серед старшокласників організовувались змагання з правил поведінки у різних надзвичайних ситуаціях, імітувалися надзвичайні ситуації та пошуки виходу із них. Під час практичних занять діти навчалися надавати першу медичну допомогу потерпілим, користуватися індивідуальними засобами захисту.

фото 4

Проводилися бесіди з учнями та їх батьками, виховні години під рубрикою «Це повинен знати кожен», «Сам удома».

Багато інформації щодо правил поведінки: при експлуатації побутових електроприладів, під час збирання грибів та лікарських рослин, при виникненні пожежі в квартирі, під час грози, сильного вітру, шквалів, землетрусу, при виявленні розливу ртуті, при користуванні предметами побутової хімії та піротехнічними засобами, при виявленні маловідомих предметів можна було прочитати на стендах «Щоб зберегти здоров’я, треба все це добре знати».

Впродовж Тижня в шкільних бібліотеках діяли виставки книг, присвячені питанням безпеки життєдіяльності, з яких можна було почерпнути багато корисної та цікавої інформації: «Знай і вмій», «Природа і людина», «Увага! Отруйні рослини, гриби», «Безпека на воді», «Будь обережним» та виставки малюнків, де розміщувалися роботи дітей. Дітям надавалася можливість ще раз повернутися до теми безпеки, з’ясувати необхідність збереження здоров’я.

фото 3

З метою перевірки рівня знань учнів про збереження і зміцнення їх здоров’я, виховання в них навичок безпечної поведінки було проведено ряд тестових завдань, зокрема у 4-тих класах з основ здоров’я. Всі учні початкових класів, без винятку знають номер телефонів пожежної частини (101), міліції (102), швидкої допомоги (103), вміють користуватися ними у випадку необхідності. Свої дії діти закріплювали в дидактичних та сюжетно-рольових іграх, всі ситуації супроводжувалися розповіддю, показом, демонстрацією та поясненням вчителів про небезпеку та наслідками безвідповідального поводження з ними.

фото 2

Соціальними педагогами та практичними психологами навчальних закладів було проведено бесіди щодо профілактики дитячого травматизму, хвороб соціально-стресового розладу, зокрема профілактики суїциду.

Впродовж тижня велася робота з батьками шляхом групового та індивідуального консультування, розповсюдження інформаційних листів, залучення батьків до роботи школи з цього питання.

Заходи, які були проведені в рамках Тижня, дали змогу дітям та педагогам зрозуміти, що найвища цінність суспільства – це людина, її життя і здоров’я та отримати достатньо знань щодо бережливого ставлення до свого здоров’я та здоров’я оточуючих, адже кожна людина почуває себе у безпеці тоді, коли знає як правильно діяти у певній ситуації.

Підтримайте сайт - поділіться новиною в соціальній мережі!