У Драгомирчанах збудують регіональний оптовий «Агроринок Станіславський»

19.06.2011 - 20:46

До 1 липня головне управління агропромислового розвитку обласної державної адміністрації має подати до Міністерства аграрної політики і продовольства України пакет документів для отримання ТОВ «Агроринок Станіславський» статусу оптового ринку сільськогосподарської продукції. Керівництву ВАТ «Прикарпаттяобленерго» доручено «вивчити питання» щодо перенесення існуючих електромереж на земельній ділянці у с. Драгомирчани Тисменицького району, де планується збудувати регіональний оптовий ринок.
Першому заступнику Івано-Франківського міського голови Зіновію Фітелю рекомендовано «вивчити питання» щодо водопостачання та підключення каналізації до ринку. Про це йшлося на нараді 15 червня, що відбулася за дорученням голови облдержадміністрації Михайла Вишиванюка під головуванням заступника голови ОДА Василя Бруса.

Довідково.

На виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 19 листопада 2008 року №1447-р "Про схвалення Концепції Державної цільової програми створення оптових ринків сільськогосподарської продукції" Івано-Франківська обласна державна адміністрація створила Ініціативну групу (керівник Сергій Песчальніков), яка займається організаційними роботами з побудови регіонального оптового ринку сільськогосподарської продукції.

Торік з ініціативи голови облдержадміністрації Михайла Вишиванюка розроблено проект побудови регіонального оптового ринку сільськогосподарської продукції на 20 га, що на території Драгомирчанської сільської ради Тисменицького району. Для реалізації цього проекту в області зареєстровано ТОВ "Агроринок Станіславський", в якому об'єдналися власники земельних ділянок, інвестори та будівельна компанія ТОВ "Івано-Франківськміськбуд".

3, 14 березня та 15 червня поточного року відбулися наради за участю заступників міського голови м. Івано-Франківська, голови Тисменицької райдержадміністрації Ігоря Овчара, сільського голови Драгомирчан, керівників та спеціалістів головного управління агропромислового розвитку облдержадміністрації, головного управління Держкомзему у області, управління містобудування та архітектури облдержадміністрації, ТОВ "Івано-Франківськміськбуд", ТОВ "Агроринок Станіславський", обласного виробничого управління по меліорації і водному господарству, обласної санітарно-епідеміологічної станції, КП "Івано-Франківськ-водоекотехпром" та інших.

Драгомирчанська сільська рада Тисменицького району прийняла рішення про зміну цільового призначення земельних ділянок під будівництво аграрного ринку. Головне управління Держкомзему в області видало 6 державних актів на право власності на земельні ділянки, ще 9 знаходяться на погодженні в обласному виробничому управлінні по меліорації і водному господарству та до 20 червня ця робота має бути завершена.

Відповідно до компетенції, дозвільними службами підготовлено всі експертні висновки щодо питань розміщення інфраструктури оптового ринку сільськогосподарської продукції та підключення її до міських і районних мереж електро-, газо-, водопостачання.

Тисменицька райдержадміністрація та Драгомирчанська сільська рада «проводять роботи» щодо списання меліоративних систем на площі, де заплановано будівництво агроринку.

Івано-Франківському міськвиконкому доручено «опрацьовувати питання» щодо підключення ринкової інфраструктури до міських мереж водопостачання та водовідведення.

На другу половину липня заплановано розпочати закладення фундаменту під будівництво агроринку. На першому етапі має бути освоєно майже 30 млн. грн. - забудовано земельну ділянку площею 8,7 га. На другому етапі заплановано забудувати земельну ділянку площею 11,3 га.

Загалом на території аграрного ринку буде розміщено 26000 кв. м холодильних, складських та промислових і 5000 кв. м офісних приміщень, а також майданчики для торгівлі сільськогосподарською продукцією з автомобілів, живою худобою з контейнерів, виставкові площі, інша інфраструктура.

В будівництво аграрного центру планується інвестувати майже 11,8 млн. дол. США; залучити 17,6 млн. дол. США інвестицій для будівництва активів зовнішніх аграрних операторів.

Для оперативного контролю за вирішенням питань щодо будівництва регіонального оптового ринку сільськогосподарської продукції заплановано проведення щотижневих нарад у заступника голови облдержадміністрації Василя Бруса за участю керівників ТОВ "Івано-Франківськміськбуд" та ТОВ "Агроринок Станіславський", дозвільних служб та представників органів виконавчої влади і місцевого самоврядування.

 

Джерело: сайт Івано-Франківської ОДА

Підтримайте сайт - поділіться новиною в соціальній мережі!