Тарифи на тепло для шкіл в районі мають бути економічно обґрунтованими

Тарифи на тепло для шкіл в районі мають бути економічно обґрунтованими
17.12.2014 - 05:48

Економічно обґрунтовані тарифи для теплової енергії у бюджетних установах обговорили під час наради, яку 16 грудня провів перший заступник голови районної державної адміністрації Володимир Заник із інвесторами, начальником відділу освіти районної державної адміністрації Світланою Шарабуряк та заступником начальника управління економіки РДА Зоряною Медвідь.

Одним із пріоритетних завдань у сфері теплопостачання є скорочення споживання природного газу. Його можна замінити, використовуючи альтернативні джерела енергії. До прикладу, обігрівати приміщення за рахунок котелень на твердому паливі, як це практикують у окремих закладах бюджетної сфери в районі. Втім важливим також є фактор економічної ефективності щодо використання теплової енергії та встановлення обґрунтованих і взаємовигідних тарифів. Ці питання стали предметом зустрічі влади району з інвесторами. Свої пропозиції щодо вартості однієї Гкал, кількості теплової енергії для споживання, умов співпраці висловили керівник ТзОВ «Західтеплоенергоінвест-Тисмениця» Олександр Дерев’янко, один із співвласників ТОВ «Теплодар-Карпати» Володимир Андрійчук і директор цього підприємства Віталій Оробець.

ТзОВ «Західтеплоенергоінвест-Тисмениця» та ТОВ «Теплодар-Карпати» – це підприємства, які обслуговують бюджетні установи району, що працюють на твердопаливних котлах. Співпраця налагоджена в основному із навчальними закладами. Поле діяльності ТзОВ «Західтеплоенергоінвест-Тисмениця» – Єзупільський НВК, загальноосвітні школи у Тисмениці та Марківцях. Підприємство «Теплодар-Карпати» забезпечує теплопостачання у Поберезький НВК, Радчанську, Загвіздянську ЗОШ, на черзі – Павлівський НВК. До речі, останнє готове розширювати мережу співпраці із освітніми установами Тисмениччини.

На разі, визначено 8 об’єктів, проектно-кошторисна документація яких фінансуватиметься із Програми енергоефективності області у 2014 році. Заплановано модернізацію котелень Довгівського, Стриганецького НВК, Лисецької, Слобідської, Братківецької, Підліської, Милуванської, Клубівецької загальноосвітніх шкіл І-ІІ ступенів шляхом переводу їх на біопаливо (реконструкція). Відтак, після розроблення проектно-кошторисної документації та проходження експертизи, інвестори, яких це питання цікавить, можуть розпочинати співпрацю.

Підтримайте сайт - поділіться новиною в соціальній мережі!