Різдвяна фейєрія в Богородчанах

Різдвяна фейєрія в Богородчанах
11.01.2011 - 19:33

На Прикарпатті відбулась Різдвяну фейєрію «Небо і земля нині торжествують!». Учасників святкового дійства вітали заступник голови Івано-Франківської облдержадміністрації Р.Іваницький, представники органів місцевого самоврядування, духовенство.

Захід відбувся з ініціативи відділу культури і туризму Богородчанської РДА та за сприяння управління культури Івано-Франківської облдержадміністрації.

Дійовими особами свята були Господар і Господиня, козаки, вертепні колективи, професійні колективи та виконавці; діяло містечко майстрів декоративно-прикладного мистецтва та містечко майстрів домашньої випічки.

У програмі дійства були виступи з вертепами та колядками колективів з с. Пуків (Рогатинського району), «Веселих гуцулят» (м. Калуш), “Тайстра” (м. Коломия), “Маленькі бойки” (с-ще Перегінськ), співачки Світлани Весни, колективу «Козаки» (с. Кривотули Тисменицького району), колективів з с. Мишина (Коломийський р-н) та с. Віпче (Верховинський р-н).

Гості свята з задоволенням побачили гопак, козацькі забави («Бій на шаблях», «Закидання шапки на шаблю», «Змагання на бочці», «Хто кого перетягне», «Скочити через шаблю»), фрагменти гуцульської коляди, вінчування від М.Ванджурака (с. Віпче). Завершилося свято спільною колядою «Нова радість стала».

А.Чемеринський

Підтримайте сайт - поділіться новиною в соціальній мережі!