Пам'ятник Ярославу Мудрому в Тисмениці (відео)

Пам'ятник Ярославу Мудрому в Тисмениці
27.04.2014 - 16:28

Другий день Великодніх свят ознаменований особливою подією для Тисмениці. Тут урочисто відкрили і освятили пам'ятник визначному діячеві Київської Русі — князю Ярославу Мудрому. Це перший пам'ятник на Західній Україні найвидатнішій людині нашої держави (за даними інтернет-голосування в 2007 році).

Велична постать князя Ярослава Мудрого постала в бронзі на вулиці його імені в Тисмениці, завдяки добрій волі і коштом Народного артиста України Богдана Сташківа. Постать найбільшого із князів Київської Русі Ярослава Мудрого особлива для України. Маючи десятеро дітей, він був сватом усієї Європи. Дбав про мир і злагоду, а найперше — про велич своєї держави. Тому доньок, синів, братів своїх одружував з найвпливовішими королями і царями. Це він видав першу книгу законів держави — «Руську правду».

Богдан Сташків, народний артист України: «В 2007–2008 році, коли було інтернет-голосування — саме Ярослава Мудрого визнали найвидатнішим українцем в історії Руси-України. Багато хотіли стати найвидатнішими, а народ вибрав людину, бо він був святим. Його канонізували святим».

Князь Ярослав Мудрий є покровителем силових структур, воїнства України. Не випадково його пам'ятник постав в Тисмениці саме в рік 200-річчя іще одного великого українця Тараса Шевченка. Кобзар в дорогій шкіряній оправі отримали архітектор відпочинкового комплексу Микола Дорошенко, підприємець Іван Артемович, міський голова Тисмениці Богдан Дарчин. Почесне право відкрити постамент надано родині народного артиста України Богдана Сташківа, який зробив багато добрих справ для рідного міста.

Богдан Дарчин, міський голова Тисмениці: «Справа, яку він сьогодні робить — це надзвичайно гарна справа. Пам'ятник — це є окраса».

Пам'ятники Ярославу Мудрому стоять в Києві біля Золотих Воріт, в Харкові, Полтаві, Білій Церкві. Відтепер перший пам'ятник найвизначнішому українцеві всіх часів на Західній Україні постав у Тисмениці.

Підтримайте сайт - поділіться новиною в соціальній мережі!