Найстарша жінка в Тисменицькому районі відзначила своє 109-річчя

Найстарша жінка у районі відзначила своє 109-річчя
06.05.2014 - 02:27

05 травня свій 109-й День народження відзначила найстарша жителька району – Михайлишин Анеля Семенівна, що мешкає у Старих Кривотулах. Із цією поважною датою її привітала не тільки чисельна родина, але й керівництво району та села.

Від влади району почесну місію привітання здійснив заступник голови районної державної адміністрації Володимир Заник, який передав вітальну адресу та грошову допомогу довгожительці, побажав Божої опіки, здоров’я та родинного затишку.

IMG_7712

Жінка не приховувала емоцій, дякувала за турботу та щиро оповідала про своє життя. Нелегким воно було. Народилася у 1905 році в Угорниках. Та недовго довелося перебувати у родинному гроні. У 12 років ще зовсім юна Анеля залишилася сиротою і, щоб заробити на кусок хліба, вона подалася у найми, де виховувала чужих дітей. Про це добре знає сільський голова Старих Кривотул Володимир Назарук, адже серед малюків, яких доглядала нинішня іменинниця, був і його батько. Тож з порога після привітання запитує у Анелі Семенівни: «Пам’ятаєте мене?». Він також щедро обдарував жінку вітальними словами, адресував щирі побажання та вручив квіти й грошову допомогу.

IMG_7736

Серед гостей, які цього дня вступили до господи іменинниці, була й голова районної організації Товариства Червоного Хреста України Марія Федик. Вона побажала радості від життя, добра, здоров’я та, як мінімум, дожити за рік до 110-літнього ювілею і вручила в подарунок теплу ковдру.

IMG_7726

Незважаючи на свій досить поважний вік, жінка не нарікає на долю, щоправда не приховує, що все життя бідувала. У наймах пасла худобу та доглядала чужих дітей, а у вільний від роботи час брала участь у місцевому драматичному гуртку. Попри те, що читати жінка не вміла, тексти та слова пісень добре знала напам’ять. До речі, і зараз у пам’яті вона зберігає кілька українських народних пісень, одну із яких від початку і до кінця, жодного разу не затнувшись, проспівала на прохання гостей.

У 19 років Анеля вийшла заміж за вдівця із п’ятьма дітьми, турбота про яких одразу ж лягла на плечі юної жінки. Найменшому із них був всього рік, найстаршому – чотирнадцять. Спільних дітей у подружжя народилося шестеро. Усіх іх бавила, доглядала і виховувала, привчала до праці, прищеплювала віру в Бога і родинні цінності.

IMG_7727

Сьогодні Анеля Семенівна перебуває під опікою доньки Марії, з якою проживає. У гості до мами часто приходить і син Петро, який також мешкає у Старих Кривотулах. «Святкували у великому родинному колі вчора, - розповідає дочка Марія. – Гостей був повен дім. Зібралися діти, онуки, правнуки, праправнуки. Бабуся дуже раділа, вона любить увагу і турботу.»

Власного рецепту довголіття Анеля Михайлишин не має. Пригадує, що батько помер у 105-річному віці, тож генетичний код дається взнаки. Та, мабуть, Господь дарував цій жінці більше сотні літ за відсутність нарікань на життя, добру вдачу та щиру молитву.

Підтримайте сайт - поділіться новиною в соціальній мережі!