На Прикарпатті зруйнували унікальні фортифікаційні споруди

12.04.2012 - 21:43

На Івано-Франківщині дві унікальні споруди, які є об’єктами військової оборонної фортифікації, блокгаузи оборони залізничного мосту, через який проходила залізниця Львів – Станиславів, постраждали від рук вандалів.

Про це сьогодні, 12 квітня, ІA ZIK повідомив член Національної спілки краєзнавців України Андрій Чемеринський.

Побачити блокгаузи можна, проїжджаючи потягом по залізничному мосту через річку Дністер в районі Дубівці – Єзупіль, на межі Галицького та Тисменицького районів Івано-Франківської області. На території сучасної України аналогів спорудам немає.

Завдяки «старанням» вандалів відтепер всі зацікавлені військовою історією та туристи, які здійснюють сплави Дністром, не матимуть змоги побачити об’єкт фортифікації у первинному вигляді. «Металошукачі» завдали непоправної шкоди споруді. Зокрема, ними зрізано  броньований ковпак, кронштейни сидіння стрільця – спостерігача, останні уцілілі металеві стулки амбразур каземату першого поверху та технічного підвального приміщення.

Довідка.

Блокгаузи також відомі, як одні з передмостових укріплень міста Галича. На початку ХХ століття ідентичні споруди були у Нижневі (Тлумацького р-ну) та Яремчі (Надвірнянський р-н), їх знищено у першій половині минулого століття. У ХХІ столітті на терені Республіки Польща збереглися 2 споруди такого типу: поблизу Тринча (не охороняється) та Тарнова (діючий).

Ці капітальні споруди були реконструйовані та перебудовані у 30-их роках ХХ століття польською владою (на місці та з використанням основи їхніх попередників – оборонних споруд австро – угорського періоду) і використовувалися до останніх років існування СРСР. Вони є фортифікаційними вогняними спорудами, пристосованими для ведення кругового вогню і для проживання в них гарнізону; достатньо довгий час могли самостійно чинити опір ворогу.

 

Джерело: сайт «Західної інформаційної корпорації»

Підтримайте сайт - поділіться новиною в соціальній мережі!