Коли шкіра вичинки не варта

19.02.2012 - 07:56

У Тисменицькому районному суді завершено розгляд кримінальної справи про обвинувачення 23-річного мешканця Тисменицького району у вчиненні замаху на таємне викрадення чужого майна. Молодого чоловіка і його спільника працівники міліції затримали на початку квітня минулого року за обґрунтованою підозрою у спробі вчинити крадіжку матеріальних ресурсів і елементів кабельних комунікацій з території охоронюваного об’єкту поблизу села Підлужжя. За попередньою змовою зловмисники у вечірній час таємно проникли на територію базової станції стільникового мобільного зв’язку, де за допомогою ножиць по металу, наборів інструментальних ключів і ножа намагалися вчинити крадіжку комплектів матеріальних ресурсів і заземлення, а також кабеля бази стільникового зв’язку. Свій злочинний намір крадії не довели до кінця по тій причині, що за цим заняттям їх застали охоронці. Невідомим вдалося втекти з місця злочину, а за два дні міліціонери затримали їх. Проти затриманих було порушено кримінальну справу за вчинення злочину, передбаченого ст.15, ч.2 статті 185 Кримінального кодексу України (замах на вчинення крадіжки за попередньою змовою групою осіб).


При призначенні 23-річному підсудному покарання суд врахував ступінь тяжкості вчиненого злочину, особу винного і ту обставину, що підсудний є піклувальником своєї тітки-інваліда другої групи, яка потребує стороннього догляду.

Враховуючи щире каяття підсудного, а також відсутність обставин, що обтяжують покарання, Тисменицький районний суд прийшов до висновку про можливість виправлення підсудного без відбування ним покарання у вигляді обмеження чи позбавлення волі. Призначивши йому покарання у вигляді обмеження волі на строк 1 рік, суд на підставі ст.75 Кримінального кодексу України звільнив підсудного від відбування призначеного покарання, встановивши йому іспитовий строк тривалістю один рік.

І якщо цю частину судового вердикту 23-річний підсудний сприйняв, як мовиться, з радістю, то оголошення про повне задоволення заявлених в суді цивільного позову окреслило вельми песимістичні перспективи. За рішенням суду, з підсудного слід стягнути на відшкодування спричиненої матеріальної шкоди у користь підприємства, на території котрого були серйозно пошкоджені комунікації та обладнання, майже 26 тисяч гривень.

Підсудний залишився на волі, проте упродовж тривалого часу працюватиме на те, щоб розрахуватися за власну нерозважливість. Безперечно, що ця судова історія має стати повчальною для багатьох громадян, котрі подібним способом шукають можливості для тимчасових заробітків.

Джерело: СЗГ УМВС України в Івано-Франківській області

Підтримайте сайт - поділіться новиною в соціальній мережі!