Гладун Кароліна Іванівна відзначила 100-річний ювілей

Гладун Кароліна Іванівна відзначила 100-річний ювілей
01.04.2014 - 16:00

31 березня свій сотий день народження відзначила жителька Слобідки Гладун Кароліна Іванівна. Привітати ювілярку – маму, бабусю, прабабусю, прапрабабусю, сестру і просто хорошу людину зібралася майже уся чисельна родина, прибули й поважні гості – заступник голови районної ради Руслан Фармус, керівник апарату районної державної адміністрації Ярослав Татарин, парох церви Святої Покрови УПЦ КП с. Слобідка Роман Олексюк. А трохи раніше у гості до іменинниці завітала й сільська влада.

Руслан Фармус та Ярослав Татарин з нагоди столітнього ювілею вручили Кароліні Іванівні вітальну адресу, грошову допомогу та квіти, побажали здоров’я, Божої опіки, радості й добра. Довгожителька дякувала за проявлену до неї та її поважної дати увагу, ділилася спогадами, жартувала.

IMG_6879

IMG_6891

Дивлячись на цю життєрадісну, жваву, привітну, балакучу жінку, важко повірити, що за її плечима вже сотня прожитих літ. Вона вразила своєю позитивною енергетикою, жваво жестикулювала, сміялася і охоче відповідала на запитання. Добру вдачу жінка зберегла, незважаючи на непросту долю.

Дівчинка із нетиповим для сільської місцевості іменем Кароліна народилася 31 березня 1914 року у с. Чорнолізці Тлумацького повіту у селянській родині. Вона стала другою дитиною у батьків після старшого брата Василя, а згодом народилася ще й молодша сестра Анна. Освіту здобувала у сільській парафіяльній школі. Закінчила 4 класи, далі змоги навчатися не було. У 17 років одружилася та переселилася до чоловіка Федора у сусіднє село Слобідку. Разом подружжя прожило десять років, далі розлучила Друга світова війна. Чоловіка мобілізували до лав Радянської армії. На фронті він загинув у перші місяці 1941-го. А Кароліна залишилася вдовою із двома малолітніми синами, молодшому Іванові тоді було всього півроку. Життя було нелегким як в роки німецької окупації, так і за радянської влади. Втім життєві випробування не тільки не зламали її, а навпаки – зробили сильнішою.

IMG_6857

Сьогодні "баба Кароля", як з любов’ю називають її члени родини, попри поважний вік чудово чує і бачить, любить читати і вишивати. До речі, запевняє, що може самостійно вселити нитку у вушко голки. Родичі розповідають про її майстерність куховарити, адже понад 25 років жінка була відомою у селі кухаркою. Без її досвіду та рук не обходилося більшість весіль у Слобідці.

Велика родина – то її найбільше щастя: двоє синів, шестеро онуків та бабина потіха – вісім правнуків і сім праправнуків. Більшість із них вона, як справжня берегиня роду, зібрала у день своїх сотих уродин на власному подвір’ї, де проживає із сином Гаврилом та невісткою Марією. Усіх називала по імені і часто повторювала, що любить свою родину, життя, людей. Мабуть саме любов і є тим еліксиром її довголіття. А ще – генетика. Батько Кароліни Іванівни помер у 96-річному віці, а її молодша 86-річна рідна сестра Анна теж була присутня на святі.

IMG_6926

IMG_6935

Ім’я цієї жінки вже вписано в історії села, адже вона стала першою у Слобідці із тих, хто перетнув столітній життєвий рубіж. Залишилося побажати, щоб це сторіччя було хорошим стартом для слобідчан, а Кароліна Іванівна – добрим прикладом життєлюбства не тільки для односельчан, але й для кожного із нас.

Підтримайте сайт - поділіться новиною в соціальній мережі!