До уваги жителів Тисменицького району: сигнали оповіщення цивільної оборони

До уваги жителів Тисменицького району: сигнали оповіщення цивільної оборони
28.03.2014 - 15:12

Основним способом оповіщення населення в надзвичайних обставинах в мирний час і в разі війни – є передача необхідної інформації через мережі радіомовлення та телебачення.

З метою привернення уваги населення до початку передачі інформації органами цивільної оборони включаються сирени, виробничі гудки, інші сигнальні засоби, що означає подачу попереджувального сигналу «УВАГА! ВСІМ!» по якому необхідно негайно ввімкнути гучномовці, радіоприймачі і телевізори (на програмах місцевого радіомовлення і телебачення) для прослуховування екстреного повідомлення.

Під час аварії на хімічно небезпечному об’єкті: «Увага!  Говорить управління з питань НС та ЦЗН.  Громадяни!  На_________________заводі мала місце аварія з викидом в атмосферу небезпечних хімічних речовин. Отруйна хмара розповсюджується в напрямку вулиць________________________________________________. Жителям вказаних вулиць негайно залишити свої квартири і вийти в безпечні місця в райони вулиць_________________________________. Про отриману інформацію повідомте сусідів. Надалі уважно слухайте і виконуйте розпорядження управління з питань НС та ЦЗН».Сигнали оповіщення ЦО

З виникненням загрози землетрусу: «Увага!  Говорить управління з питань НС та ЦЗН.  Громадяни!  У зв’язку з можливим землетрусом прийміть необхідні заходи.  Вимкніть газ, воду, електроенергію, погасіть вогонь в печах, повідомте сусідів про почуту інформацію. Візьміть необхідний одяг, документи, продукти харчування, воду і вийдіть на вулицю. Надайте допомогу хворим і людям похилого віку. Займіть місце далі від високих споруд і ліній електропередач. Знаходячись у приміщенні під час першого поштовху, станьте в дверні (балконні) прогалини. Дотримуйтесь спокою і порядку. Будьте уважні до повідомлень управління з питань НС та ЦЗН».

З виникненням загрози катастрофічного затоплення: «Увага!  Говорить управління з питань НС та ЦЗН.  Громадяни!  У зв’язку з різким підвищенням рівня води в ріках Бистриця Надвірнянська і Бистриця Солотвинська очікується підтоплення будинків в районі вулиць ______________________________. Населенню, що проживає на цих вулицях негайно зібрати необхідні речі, продукти харчування, документи, відключити  газ, воду, електроенергію і вийти до місць збору в район школи №_____ для реєстрації та відправки в безпечні місця. Про отриману інформацію повідомте сусідів. Надайте допомогу хворим і людям похилого віку. Не втрачайте самовладання, не піддавайтеся паніці. Будьте уважні до повідомлень управління з питань НС та ЦЗН».

Під час повітряної загрози: «Увага!  Говорить управління з питань НС та ЦЗН.  Громадяни! Повітряна тривога. Вимкніть газ, воду, електроенергію, погасіть вогонь в печах. Візьміть засоби індивідуального захисту, документи, запас продуктів та води. Попередьте сусідів і, якщо є  необхідність, допоможіть перестарілим і хворим вийти на вулицю. Якомога швидше йдіть до сховища. За відсутністю такої можливості, укрийтесь на місцевості.   Дотримуйтесь спокою і порядку. Будьте уважні до повідомлень управління з питань НС та ЦЗН».

Після повітряної тривоги: «Увага!  Говорить управління з питань НС та ЦЗН.  Громадяни!  Відбій повітряної тривоги. Усім повернутись до місць роботи та проживання. Надайте при цьому допомогу хворим і перестарілим. Будьте готові до можливого повторного нападу. Завжди майте при собі засоби індивідуального захисту. Будьте уважні до повідомлень управління з питань НС та ЦЗН».

З виникненням загрози хімічного зараження: «Увага!  Говорить управління з питань НС та ЦЗН.  Громадяни!  Виникла загроза хімічного зараження. Надіньте протигази, укрийте дітей в дитячих захисних камерах. Для захисту поверхні тіла використовуйте спортивний одяг, комбінезони, чоботи. Майте при собі плівкові накидки, куртки або плащі. Перевірте герметичність житлових приміщень, стан вікон і дверей. Загерметизуйте продукти харчування, зробіть запас води. Укрийте сільськогосподарських тварин та корми. Оповістіть сусідів про одержану інформацію. Надайте допомогу перестарілим і хворим. Відключіть електронагрівальні прилади. Надалі виконуйте розпорядження управління з питань НС та ЦЗН».

З виникненням загрози радіоактивного зараження: «Увага!  Говорить управління з питань НС та ЦЗН.  Громадяни!  Виникла загроза радіоактивного зараження. Підготуйте засоби індивідуального захисту і тримайте їх завжди при собі. По команді управління з питань НС та ЦЗН надіньте їх. Для захисту поверхні тіла використовуйте спортивний одяг, комбінезони, чоботи. Майте при собі плівкові накидки, куртки або плащі. Перевірте герметичність житлових приміщень, стан вікон і дверей. Загерметизуйте продукти харчування, зробіть запас води. Укрийте сільськогосподарських тварин та корми. Оповістіть сусідів про одержану інформацію. Надайте допомогу перестарілим і хворим. Надалі виконуйте розпорядження управління з питань НС та ЦЗН».

 

Будьте уважні!

Виконуйте розпорядження управління з питань НС та ЦЗН!

Підтримайте сайт - поділіться новиною в соціальній мережі!