100 мішків зі сміттям зібрали громадські активісти біля села Черніїв

100 мішків зі сміттям зібрали громадські активісти біля села Черніїв
08.05.2014 - 03:21

«Прибери своє місто». На Прикарпатті завершилася екологічна акція, яка тривала впродовж місяця. За цей час на берегах річки Бистриця місцеві активісти зібрали близько тисячі мішків зі сміттям. На кінцевому етапі до них долучилися також сім'ї з Криму та південного сходу країни, які тимчасово перебувають на Івано-Франківщині. А кримські татари, окрім прибирання на свіжому повітрі, відзначали ще й одне із своїх головних свят — Хидерлез та нагодували смачним пловом усіх учасників акції.

100 мішків зі сміттям і всього лише за одну годину роботи. Такий немалий урожай зібрали громадські активісти на річці Бистриця Надвірнянська біля села Черніїв. Це вже їх п'ята екологічна акція за цей місяць.

Країну змінювати на краще вирішили також сім'ї з південного сходу країни, які тимчасово перебувають на Прикарпатті. Вони також взяли активну участь в екологічній акції. Спільна робота та відпочинок — це не лише корисно, а й приємно, впевнена співголова обласної координаційної ради Леся Аронець.

Леся Аронець, співголова обласної координаційної ради з питань надання допомоги людям у період надзвичайних ситуацій: «Сьогодні це буде одним із кроків, щоб вони між собою познайомилися, тому що є дуже багато людей, які вже більше місяця перебувають на території нашого Івано-Франківська».

А поки національності, які проживають в Україні не можуть почуватися безпечно на окремих територіях, свої традиції і звичаї вони продовжують в інших областях. На Прикарпатті кримські татари поєднали прибирання річки з відзначенням одного із своїх головних свят — Хидерлез. Приготування до нього також починається з великого прибирання. Щоправда у помешканні. За давніми татарськими традиціями на Хидерлез усі страви готують на свіжому повітрі. Це саме робили і у нас. Смачний плов став неабияк актуальним після важкої фізичної праці.

За політичною ситуацією на Прикарпатті та проживанням біженців в області уже три місяці стежать представники ОБСЄ. Вони перебуватимуть на Івано-Франківщині пів року. Чи безпечно кримським татарам та сім'ям зі сходу в нашій області члени місії спостерігали також на екологічній акції.

Місцеві активісти береги річки Бистриця до купального сезону підготували. Однак запевнили, що на цьому екологічні акції не завершаться. Їх проводитимуть і надалі. А для ефективнішої роботи знову залучатимуть сім'ї, які тимчасово мешкають в області. Адже впевнені — така спільна праця є корисною для усіх.

Підтримайте сайт - поділіться новиною в соціальній мережі!